Historie a současnost

Současnost

Sportovní klub moderní gymnastiky SK Moravská Slavia mění název díky novému partnerství se společností TART, s.r.o.
Do názvu brněnského sportovního klubu moderní gymnastiky SK Moravská Slavia přibyl v květnu roku 2012 název společnosti TART, která se nově stala partnerem úspěšného klubu moderních gymnastek. Stalo se tak na základě smlouvy, kterou podepsali zástupci obou partnerů – předsedkyně klubu a reprezentační trenérka České republiky Zdena Schinzelová a jednatel společnosti TART, s.r.o. Michal Hort. Oficiální název klubu tedy zní SK TART Moravská Slavia Brno.

"Naším cílem je podpořit špičkový brněnský sportovní klub s mnohaletou tradicí. Věříme, že i díky naší spolupráci naváže na minulé i současné úspěchy a nadále bude dosahovat skvělých výsledků v rámci České republiky a na mezinárodních soutěžích v moderní gymnastice ,“ říká Michal Hort, jednatel společnosti TART. „Současně si přejeme, aby vešla do povědomí široké veřejnosti naše značka TART jakožto největšího dodavatele obalových materiálů na trhu České republiky a v okolních zemích."

Manažerka sportovního klubu Blanka Mlejnková u této příležitosti dodává „Nové partnerství velmi vítáme. Přináší klid do naší klubové tréninkové práce v současné ekonomicky nelehké době, představuje základ pro fungování našeho klubu i pro práci s talentovanými dětmi, kterou považujeme za klíčovou pro zachování kontinuity a rozvoj brněnské gymnastiky,“ uvádí manažerka klubu, který v minulosti nesl jméno jiné známé brněnské společnosti GiTy, a to po celé dvě desetiletí. Brněnský klub SK TART Moravská Slavia patří ke sportovním klubům s mnohaletou tradicí i vynikajícími výsledky. V současné době má 65 registrovaných členek všech věkových kategorií od 5 do 24 let, v seniorské kategorii je domovským klubem  reprezentantek České republiky

Společnost TART, s.r.o.  je předním českým výrobcem a dodavatelem obalových materiálů a balicích strojů pro Českou republiku a země střední Evropy. Nabízí také zboží z oblasti termoreflexních stavebních fólií Sunflex a antikorozních materiálů Cortec. Sídlí v Brně, dceřiné společnosti má na Slovensku, v Polsku, v Rumunsku a od roku 2010 také v Turecku.

* 50. léta

- umělecká gymnastika v Brně byla založena v roce 1954

- ustanovena komise umělecké gymnastiky v Brně – městě 1957

* 60.léta

- mezi významné postavy oddílu se zařadila zasloužilá trenérka Milada Honzová

- 1967 se stala absolutní mistryní ČSSR v MT žen Zdenka Mlynářová, která se také zúčastnila IV.MS ve Varně a ze 43 startujících obsadila 7.místo.

* 70.léta

- V. MS v Havaně se zúčastnila Zdeňka Schinzelová. I VI. MS má zástupce z řad našeho oddílu, byla to Iva Zahrádková, která se jako členka družstva ČSSR umístila na 2. místě.

- v klubu po ukončení své závodní kariéra začaly pracovat jako trenérky jak Iva Zahrádková tak Zdeňka Schinzelová.

* 80.léta a 90.léta

- Zdeňka Schinzelová vychovala řadu výborných závodnic

- 1987 se stala absolutní mistryní ČSSR Andrea Koppová.

- 1989 se stává poprvé mistryní ČSSR Lenka Oulehlová, která kralovala české moderní gymnastice ( s výjimkou roku 1990) až do roku 1996

- 1997 mistryně ČR Lucie Bárková

- 1998 mistryně ČR Andrea Šebestová

- 1999, 2001 - mistryně ČR Žaneta Černohlávková

- 2000, 2002 - mistryně ČR Kristýna Kalábová

V roce 1992 se stává oddíl moderní gymnastiky Moravské Slávie Brno právním subjektem SK GiTy Moravská Slávia Brno - moderní gymnastika s vlastnictvím sportovní haly a přilehlého pozemku.

Současnost

- klub je stálým dodavatelem gymnastek do reprezentačního družstva. V dosavadní krátké historii, kdy je moderní gymnastika olympijským sportem,

měl klub zastoupení na třech olympijských hrách.

- 1. září 2 000 bylo zřízeno při SK GiTy MS Brno Sportovní centrum mládeže, které v práci pokračuje doposud. Úkolem tohoto centra je samozřejmě

příprava a zkvalitnění péče o mladé nadějné závodnice , od kterých se čekají výsledky co nejdříve.

Absolutní mistryně ČR:

- 2007 – Iva Mendlíková

- 2008 – Nela Radiměřská

- 2009 – Nela Radiměřská

- 2010 – Nataly Hamříková

- 2011, 12, 13, 14, 15 – Monika Míčková

-2016 - Anna Šebková

V roce 2013 oslavila česká moderní gymnastika 60 let od svého vzniku. K tomuto výročí proběhla tisková konference s předsedkyní ČSMG a manažerkou našeho oddílu ing. Blankou Mlejnkovou. Z této tiskové konference vznikl dokument o historii české moderní gymnastiky

Budoucnost

Do roku 2017 si náš klub stanovil tyto sportovní cíle:

* udržení pozice nejlepšího klubu v republice

* vylepšení již dosažených pozic na evropské a světové úrovni

* zásobárna jak seniorské tak juniorské reprezentace

* široká základna - přípravka

Předpoklady k dosažení stanovených cílů:

* kvalitní a perspektivní závodnice

* kvalitní realizační tým

Seniorky Míčková Monika, Šebková Anna, Hamříková Nataly

6. UNIVERZIáDA Gwanju/KOR, 9. – 12. 7. - účast za ČR

Seniorky Šebková Anna

7. MS klubů Aeon Cup Tokyo/JAP , 1. – 4. 10.

Družstvo SK TART MS Brno – 8. místo v kvalifikaci

Míčková Monika, Šebková, Chamzina